Haber

Pınar Gültekin Davasında Karar

Yeniden görülen Pınar Gültekin davasında, katil Cemal Metin Avcı, ‘canavarca bir hisle eziyet ederek öldürme ve plan yapma’ suçundan haksız tahrik kararları uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı, ‘suçluları gizlemek, değiştirmek ve yok etmek’ suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mertcan Avcı’ya ‘suçluları gizleme, değiştirme ve yok etme’ suçundan 4 yıl hapis cezası

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin yeniden yargılanma davasında karar çıktı.

Yeniden görülen duruşmada, katil Cemal Metin Avcı ile kardeşi sanık Mertcan Avcı’nın yargılanmasına İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4’üncü Ceza Dairesi’nde devam edildi.

Mahkeme heyeti, Cemal Metin Avcı’ya haksız tahrik kararları uygulanmadan “canavarca bir hisle tasarlayarak ve eziyet ederek öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı’ya ise 4 yıl hapis cezası verdi. “suçluları gizleme, değiştirme ve yok etme” hatası.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, Pınar Gültekin cinayeti davasının yeniden görülmesine karar verdi.

Pınar Gültekin cinayeti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, bir gün ablasıyla telefonda görüştükten sonra 16 Temmuz 2020’de Akyaka Mahallesi’ndeki tenha evinden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailesinin Akyaka Jandarma Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulunmasının ardından Gültekin’i tanıyanların listesi düzenlendi, bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştur.

Gültekin’i bağ evinde öldürdüğünü itiraf etti ve tutuklandı.

Zanlıyla gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de, deliller ortaya çıkınca Gültekin’i bağ evinde öldürdüğünü, cansız bedenini yakıp çöpe attığını itiraf etti. namluyla Gülağzı’ndaki ormanlık alana daldı ve tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu