Haber

Hollanda’da depremzede olduğunu söyleyen 5 yaşındaki Türk çocuğu yalnız bulundu.

Hollanda polisi, Maastricht şehir merkezinde 5 yaşındaki bir Türk çocuğunun tek başına bulunduğunu duyurdu.

Hürriyet’in haberine göre, Maastricht Polisinin resmi Instagram sayfası ‘Büyük şehirde yalnız’başlıklı duyurusunda, adı açıklanmayan 5 yaşındaki çocuğun tek başına bulunduğunu ve çocuğun tek kelime Felemenkçe bilmediğini belirtti.

Polisler beni şekerleme yemeye götürdü

Türkçe konuşan polis tarafından önce dinlenmek için şekerciye götürülen küçük çocuk, önce dondurma yedi, ardından elinde bir torba şekerle polis merkezine götürüldü.

depremzede olduğunu söyledi

Karakolda polise depremzede olduğunu söyleyen küçük çocuk, anne ve babasının 6 Şubat depremlerinde yaralandığını ve şu anda Türkiye’de olduklarını söyledi.

Hollanda’ya nasıl geldiği bilinmiyor.

5 yaşındaki çocuğun Hollanda’ya nasıl geldiği henüz bilinmiyor. Hollandalı yetkililerin konuyla ilgili soruşturma yürüttüğü sırada küçük çocuğun ülkenin başka bir yerinde bulunan bir mülteci kabul merkezine sevk edildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili Hollanda Polisinin Instagram paylaşımında şu ifadelere yer verildi;

“Arkadaşlarımız bu öğlen şehir merkezinde küçük bir çocuğu tek başına buldu. Türkiye’den Hollanda’ya gelen küçük çocuk, anne ve babasının depremde yaralandığını söyledi.

Sıcak bir yemek, bir dondurma ve kendi dilinde konuşan bir polisle sohbet ettikten sonra yüzündeki gülümseme yeniden belirdi. Polise teşekkür etmek için elini kaldırdı ve beşlik çaktı.

Şimdi ise elinde bir torba şekerle huzurevine gönderildi. İhtiyacı olanlara yardım edin, tıpkı bu durumda bir torba marshmallow’un yapacağı gibi.”

https://twitter.com/wereldburger21/status/1661285207721365504

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu