Haber

Hatay’da enkaz altında kalan 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği binanın sorumluları 3 zanlı tutuklandı

Hatay’ın Antakya ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle yıkılan ve 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği İtibar Asi Konutları için sorumlulukları belirlenen müteahhitin de aralarında bulunduğu 3 zanlı tutuklandı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Deprem Hataları Soruşturma Bürosu, şubat ayında meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Antakya ve Defne ilçelerinde meydana gelen ölüm ve yaralanmalardan müteahhit olarak kusuru tespit edilenler hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. 6, yapı denetim firması sorumlusuna ve teknik sorumluya şikayet edildi.

Bu kapsamda, müteahhit ve statik proje müellifi H.Ç, mimari proje tasarımcısı MF ve firma temsilcisi N.G’nin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Çaba Şube ekipleri tarafından yakalandığı açıklandı.

Açıklamada, bugüne kadar yürütülen soruşturmalar doğrultusunda 65 zanlının yurt dışına çıkışlarının yasaklandığı belirtilirken, Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 11 zanlının tutuklandığı, 1 zanlının ise tutukluluk sürecinin devam ettiği belirtildi. devam ediyor ve 3 kişi serbest bırakıldı.

arpacayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu